Czy ogrzewanie podłogowe dobrze sprawdzi się w domu jednorodzinnym?

Piękne pomieszczenie z ogrzewaniem podłogowym

Dylemat związany z system ogrzewania warto rozłożyć na czynniki pierwsze już na etapie projektowania domu. Dotyczy to zwłaszcza metod niekonwencjonalnych, takich jak ogrzewanie płaszczyznowe, zwane potocznie podłogowym.

Poszczególne wątki architektoniczne powinny uwzględniać na etapie projektu tenże rodzaj ogrzewania. Oczywiście ogrzewanie podłogowe może być wykonane także w domu jednorodzinnym, który korzysta z systemu klasycznego – opałowego, bądź gazowego, ale wówczas straci na tym walor ekonomiczności i wydajności. W związku z tym warto odpowiedzieć sobie na pytanie – czy ogrzewanie podłogowe dobrze sprawdzi się w domu jednorodzinnym?

Walory ogrzewania podłogowego w domu jednorodzinnym

Tytułowy rodzaj ogrzewania umożliwia dużo swobodniejszą aranżację powietrza. Przede wszystkim nie jesteśmy zmuszeni do poświęcania cennych metrów kwadratowych związanych z obecnością grzejników. W ten sposób zyskuje się dodatkową przestrzeń oraz bardziej efektywną cyrkulację powietrza. Kolejnym walorem tytułowego rozwiązania jest możliwość współpracy systemu podłogowego – niskotemperaturowego praktycznie z każdym źródłem ciepła – pośród nich wyróżniamy pompy ciepła, kotły kondensacyjne, a także kolektory słoneczne. Jeśli chodzi o zalety warto wspomnieć także o aspekcie ekonomicznym. Co prawda wykonanie instalacji wiąże się z nieco większymi kosztami, niż w przypadku systemów konwencjonalnych, ale jest to inwestycja, która z biegiem lat zwróci się dzięki obniżonym kosztom eksploatacji. Aby tak się stało, warto skorzystać z wysokiej jakości systemów płaszczyznowych opartych na najnowszych technologiach. Przykładem marki, która wdraża tego rodzaju rozwiązania jest renomowana firma Uponor.

Czy ogrzewanie podłogowe sprawdzi się w domu jednorodzinnym? Z całą pewnością, o ile decyzję o jego zastosowaniu podejmiemy na stosunkowo wczesnym etapie oraz skorzystamy z usług profesjonalnej marki posiadającej odpowiednie zaplecze technologiczne.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.