Czy warto postawić garaż blaszany na działce lub ogródku działkowym?

Postawiony blaszany garaż na działce

Działka poza miastem stanowi namiastkę kontaktu z przyrodą. Pozwala wypocząć i zaczerpnąć świeżego powietrza. Jeśli dostajesz się na nią samochodem, z pewnością chciałbyś też mieć miejsce, gdzie będziesz mógł go schować. Jaką opcję wybrać w takim przypadku? Czy warto zainwestować w blaszak? Sprawdź już teraz, czy taki garaż się spisze.

Garaż blaszany – jakie ma zalety?

Tego typu konstrukcje mają szereg zalet. Stanowią bardzo częsty wybór działkowiczów i nie tylko. Wśród atutów takich zabudów wymienia się m.in.:

  • niską cenę,
  • szybkość realizacji inwestycji,
  • mnogość opcji konfiguracji pod kątem rodzaju blachy, koloru, rodzaju dachu, rodzaju otwierania drzwi
  • funkcjonalność stworzonej przestrzeni.

Poniżej znajdziesz więcej informacji.

Atrakcyjna cena

To najczęściej wymieniana zaleta wyboru tego typu konstrukcji. W porównaniu zarówno z murowanymi, jak i drewnianymi, garaż blaszany zdecydowanie stanowi jedno z najatrakcyjniejszych cenowo rozwiązań. Koszt takiej inwestycji średnio waha się od około 2,4 do 5 tysięcy złotych, co wychodzi znacznie taniej niż w przypadku zakupu tradycyjnych materiałów budowlanych, a wciąż trzeba jeszcze doliczyć do tego robociznę a zamawiając garaż blaszany montaż zawsze jest gratis.

Szybka budowa

Drugim atutem zdecydowanie jest szybkość powstawania takiej konstrukcji. Nawet niewielki garaż z cegieł wymaga dłuższego czasu, by go postawić. Montaż przywiezionego w elementach blaszaka zazwyczaj to kwestia od 30 minut do 2 godzin, nie licząc wykonania pod niego odpowiedniej wylewki. Zamiast jednak wylewanego fundamentu, można zastosować gotowe segmenty na podmurówkę, przy czym pierwsza opcja daje większą pewność skutecznego kotwienia.

Szerokie opcje wykończenia

Współczesne garaże z blachy znacznie różnią się od systemów, jakie były dostępne w przeszłości. Obecnie mogą być wykańczane w najróżniejszy sposób. Oprócz tego, że w ich konstrukcjach wykorzystuje się m.in. różne rodzaje blachy trapezowej, to w sprzedaży są modele w różnych kolorach, ale i wykończone np. materiałem drewnopodobnym. Dzięki temu istnieje szeroka opcja dopasowania wyglądu zabudowy do aranżacji działki.

Wysoka funkcjonalność

Dużą zaletę blaszaków stanowi również fakt, że garaż tego typu może być niemal dowolnie dostosowany wielkością do potrzeb użytkownika. Należy pamiętać o tym, że konieczne jest dopasowanie go także do wielkości działki, by były zachowane odpowiednie odległości od jej granic. Warto mieć na uwadze jeszcze jedno – konstrukcje te świetnie spiszą się nie tylko jako miejsce na zaparkowanie auta.

W środku łatwo zaaranżuje się warsztat lub magazynek na narzędzia. W przypadku działki czy ogrodów działkowych to znakomite rozwiązanie, gdyż w takim miejscu bezpiecznie przechowa się wszelkie przyrządy przydatne np. w pracach ogrodowych. Dodatkowo możliwość zastosowania drzwi bocznych powoduje, że nie trzeba za każdym razem otwierać głównej bramy.

Garaż blaszany – idealny na działkę i nie tylko

Powyższe argumenty z pewnością pokazują, że blaszak to rewelacyjna opcja na ogród działkowy, ale nie tylko. Szeroki wybór wykończenia sprawia, że świetnie spisze się także przy domu, niezależnie, czy jest on w stylu nowoczesnym, czy klasycznym. Jeśli więc zastanawiasz się nad taką inwestycją – sprawdź ofertę dostawców tego rodzaju konstrukcji.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.