Czym różnią się drzwi płaskie od modułowych?

Drzwi płaskie

Wybierając drzwi wewnętrzne stawiamy sobie szereg pytań. Nie tylko związanych z problemem czy wybrać drzwi prawe czy może lewe, ale także na jaką konstrukcję drzwi postawić. Dziś wyjaśnimy Wam różnicę między drzwiami płaskimi a modułowymi. Są to dwa najbardziej popularne rodzaje drzwi wewnętrznych, zatem warto co nieco o nich wiedzieć.

Jak wyglądają drzwi płaskie i gdzie będą pasować?

Nowoczesne drzwi płaskie

Drzwi płaskie to nic innego jak drzwi o gładkiej jednolitej powierzchni, bez wzmacniających ramek. Mogą być całkiem gładkie albo mieć różne wstawki ze szkła lub płyty wiórowo otworowej. Aby pasowały do każdej przestrzeni, są produkowane w trzech wersjach:

  • przylgowej (z widocznymi zawiasami przy ościeżnicy);
  • z odwrotną przylgą;
  • bezprzylgowej (ze schowanymi zawiasami).

Gdy mamy małe pomieszczenia, przy montowaniu drzwi musimy zwrócić uwagę na przylgi. Gdy mamy np. dwoje drzwi, które są bardzo blisko siebie, podczas równoczesnego otwierania lub zamykania, może dojść do zablokowania skrzydeł. Wówczas wybieramy drzwi pierwsze bezprzylgowe, a drugie z odwrotną przylgą.

W ten sposób jedne drzwi będą otwierać się do wewnątrz, a drugie na zewnątrz. Przy obydwu rodzajach drzwi przylga nie będzie widoczna z tej samej strony.

Czym się różnią drzwi modułowe od drzwi płaskich?

Drzwi modułowe również mogą być montowane w trzech wersjach przylgi, zatem jest to ich wspólna cecha. Natomiast różnicą drzwi płaskich i modułowych jest:

  • obramowanie;
  • ciężkość;
  • cena;

Drzwi modułowe są wykonane z kilku elementów (modułów).

Drzwi modułowe

Należą do nich:

  • boczne pionowe obramowanie;
  • poprzeczka dolna;
  • poprzeczka górna;
  • wypełnienie.

Obramowanie boczne, górne i dolne czyni drzwi modułowe stabilnymi, wytrzymałymi i trwałymi. Widać, że są ciężkie. Drzwi płaskie natomiast mają lżejszą konstrukcję, ponieważ nie mają obramowania.

Co mają rolety dzień-noc do drzwi? 

Rolety dzień noc charakteryzują się równomiernym naprzemiennym rozmieszczeniem pasów tkaniny przepuszczającej światło, z pasami z tkaniny całkowicie zatrzymującej światło. Taki sam wzór zaobserwujemy w drzwiach zarówno modułowych, jak i płaskich. 

Wybija się tutaj także różnica między drzwiami płaskimi a modułowymi, a mianowicie drzwi płaskie mogą całkowicie nie przepuszczać światła. Drzwi modułowe natomiast pozwalają na wpuszczenie większej ilości światła poprzez możliwość wstawienia dużych elementów szybowych. 

Umieszczenie szyb w drzwiach płaskich lub modułowych nie kończy się tylko w pozycji poziomej. Bardzo ładnie wyglądają wąskie szyby wstawione w skrzydła drzwi pionowo. 

Powiększenie optyczne pomieszczenia za pomocą modułowych drzwi z lustrem 

Ciekawym i nowoczesnym rozwiązaniem jest umieszczenie w mocnych ramach drzwi modułowych lustra na całej ich powierzchni. Duże szerokie lustro na drzwiach to nietypowe, ale bardzo praktyczne rozwiązanie. Dzięki temu na ścianie, gdzie wisiałoby lustro można powiesić obraz lub kwietnik, albo postawić mebel. 

Wysokiej jakości drzwi tak modułowe, jak i płaskie dostępne są na https://www.invado.pl/.

 

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.