Dom pod miastem – zalety i wady

Dom pod miastem

Dom pod miastem wydaje się idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą mieszkać z dala od zgiełku wielkiego miasta, ale doceniają jego bliskość ze względu na pracę, zakupy, czy rozrywkę. Ostatnio obserwuje się nawet wyraźne tendencje migracyjne z miasta na jego obrzeża. Czy rzeczywiście jest to dobry pomysł? Jakie są wady i zalety domu pod miastem?

Jakie są plusy zamieszkania na terenach podmiejskich?

Kupno, czy budowa domu pod miastem ma szereg zalet. Pierwsze z nich można zauważyć już w momencie podjęcia takiej decyzji i rozpoczęcia poszukiwania ofert gotowego domu, czy działki budowlanej. Od razu zauważyć można, że ceny nieruchomości pod miastem są niższe niż w samym mieście. Może się okazać, że poza miastem kupimy dom w cenie mieszkania w mieście, co szczególnie dla rozwojowej rodziny może mieć duże znaczenie. Niższa cena takiego rozwiązania to duży plus, a jest ich więcej. Oto one:

Możliwość założenia własnego ogródka

Własny ogródek to nie tylko zyskanie większej przestrzeni do wypoczynku, ale też możliwość hodowania warzyw i owoców bez szkodliwej chemii. To także większa przestrzeń życiowa dla dzieci, które mogą bawić się bezpiecznie przy domu i zawsze można mieć je na oku.

Świeższe powietrze niż w mieście i piękne widoki

Mieszkanie za miastem ma tę dodatkową zaletę, że oddychamy świeższym i pozbawionym smogu powietrzem, co bezpośrednio przekłada się na zdrowie. Jeśli do tego wybierzemy okolicę z pięknym widokiem, będzie on z pewnością wpływał korzystnie na psychikę, podobnie jak sam kontakt z naturą.

Mniejszy hałas niż w zatłoczonym mieście

Wiele osób mieszkających w mieście często nie zdaje sobie sprawy z hałasu, który towarzyszy im codziennie, bo ich uszy do tego przywykły, co nie znaczy, że nie ma on szkodliwego wpływu nie tylko na słuch, ale cały organizm. Mniej hałasu w domu pod miastem przyniesie większy spokój i zdrowszy sen.

Czy posiadanie domu pod miastem ma jakieś wady?

Przed podjęciem decyzji o zamieszkaniu za miastem warto jednak zapoznać się także z pewnymi wadami takiego rozwiązania. Jeśli pracujemy w mieście, dojazd do pracy będzie dłuższy i zapłacimy za niego więcej. Trzeba wziąć też pod uwagę to, że mieszkanie we własnym domu wiąże się z ponoszeniem większych kosztów na jego utrzymanie i ewentualne remonty. Jeśli nawet nie będzie to miało większego znaczenia w nowym domu, to po latach może generować spore koszty, Podejmując decyzję, warto to również uwzględnić, żeby nie żałować.

Przed podjęciem decyzji o wyprowadzce za miasto, warto poznać wszystkie wady i zalety domu pod miastem i rozważyć, czy to jest dobre rozwiązanie dla nas. Jednak biorąc pod uwagę mnogość korzyści, przedstawione wyżej wady wydają się mało istotne i można je zaakceptować. Dłuższe dojazdy do pracy wcale nie muszą być takie uciążliwe, jeśli mamy własny samochód.

Sprawdź też ofertę firmy siarbud.pl, która zajmuje się budową segmentów pod Warszawą (Stare Babice, Ożarów Mazowiecki).

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.