Jak dobrać meble do koloru ścian?

meble w salonie

W sklepach z meblami i akcesoriami do aranżacji wnętrz dostępne jest mnóstwo rozwiązań kolorystycznych. Projektanci wykorzystują najróżniejsze odcienie, aby osiągnąć jak najbardziej spektakularny efekt. Warto wiedzieć czym się kierować podczas doboru mebli do konkretnych kolorów ścian.

Białe meble do jakich ścian?

W ostatnim czasie niezwykle popularnym rozwiązaniem stały się białe meble. Dają one wiele możliwości aranżacyjnych i sprawiają, że wnętrza wyglądają bardzo atrakcyjnie. Białe meble bardzo dobrze współgrają z białymi ścianami. W ten sposób można osiągnąć bardzo nowoczesny efekt. Warto jednak zrównoważyć biel elementami w innym kolorze.

Dla wielu osób takie połączenie może się jednak okazać zbyt zimne. Więc, aby uzyskać bardziej przytulny efekt, dobrze jest dobrać białe mebel do bardziej pastelowych ścian. Białe meble dobrze wyglądają także w zestawieniu z szarymi ścianami, turkusowymi, grafitowymi lub nawet czarnymi.

Podobnie wygląda sytuacja z czarnymi meblami, które także prezentują się elegancko i minimalistycznie. Dla równowagi warto umieścić je we wnętrzach z szarymi lub białymi ścianami. Czarne meble pasują też do ścian beżowych lub ecru.

Brązowe i drewniane meble

W wielu wnętrzach można znaleźć naturalne, brązowe meble. Kojarzą się one z domowym zaciszem, ciepłem i przytulnością. Współgrają one dobrze z praktycznie każdym kolorem ścian.

Warto jednak zwrócić uwagę na tonacje. Jeżeli ściany są beżowe, w odcieniu kawy z mlekiem i w innych, pastelowych kolorach, dobrze jest wykorzystać meble wykonane z dębu w odcieniach jaśniejszych lub ciemniejszych od ścian. Takie połączenie zapewni niebywały klimat.

Brązowe meble bardzo dobrze będą się też prezentowały w pomieszczeniach z zielonymi ścianami. Jest to idealne dopełnienie, z uwagi na to, że barwy te leżą naprzeciwko siebie na kole barw.

Kolejną możliwością jest wybór brązowych mebli w zestawieniu z szarymi ścianami. Jeszcze ciekawszy efekt powstaje, kiedy farby mają drobnoziarnistą strukturę.

Szare meble

Szary to także bardzo uniwersalny kolor. Łatwo do niego dopasować wszelkie dodatki. Dlatego, meble szare świetnie będą się prezentowały przy ścianach, które także są… szare. Wystarczy tylko wybrać inny odcień.

Innym rozwiązaniem są ściany w kolorze białym, granatowym lub nawet żółtym i zielonym. Efekty z pewnością będą ciekawa. Szarość dobrze kontrastuje też z kolorem czarnym.

Zakup mebli to poważna decyzja, którą podejmuje się na wiele lat. Dlatego, warto dokonać przemyślanego wyboru, aby efekt był ciekawy i spójny. Umiejętne zestawienia ze sobą kolorów może np. sprawić, że pomieszczenie będzie się prezentował optycznie jako większe, można także je rozjaśnić.

Odpowiednie zestawienie koloru ścian i mebli, wpływa na samopoczucie i to jak czujemy się w danym pomieszczeniu oraz czy chętnie spędzamy w nim czas. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego warto otworzyć się na dostępne opcje i sprawić, że wnętrze będzie się prezentowało naprawdę świetnie i zachwycająco!

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.