Jak wybrać apteczkę – pomagamy dokonać wyboru

Domowa apteczka

Apteczka jest jednym z popularniejszych produktów jaki możemy kupić by chronić nasze zdrowie i życie. Na rynku znajdziemy wiele typów apteczek. W artykule podpowiemy która apteczka sprawdzi się najlepiej w danej sytuacji oraz przedstawimy wady i zalety prezentowanych apteczek pierwszej pomocy.

Apteczki samochodowe – najpopularniejszy rodzaj apteczek

Każdy kierowca miał w ręku apteczkę samochodową. Dzięki jej powszechności nie jednemu pomogła w czasie wypadku samochodowego lub innemu zdarzeniu na drodze. Wyróżniamy apteczki samochodowe w obudowie plastikowej oraz w pokrowcu wodoodpornym miękkim. Jej opakowanie nie ma większego znaczenia, opakowanie miękkie jest bardziej podatne na uszkodzenia. Apteczka samochodowa składa się z wyposażenia (wkład) DIN13167. W jej zawartość wchodzą nożyczki, bandaże plastry czy koc termiczny Dokładne wyposażenie apteczki znajdziemy w szczegółach produktów.

Apteczki motocyklowe i rowerowe – czyli mini apteczki

Następnym typem apteczek są apteczki motocyklowe i rowerowe. Charakteryzują się one małymi rozmiarami, niską masą oraz wodoodpornymi pokrowcami. Apteczki motocyklowe występują w dwóch wariantach z kocem termicznym oraz bez. Ich małe wymiary sprawiają, że możemy zabrać je do bagażu podręcznego w naszą podróż rowerem czy samochodem. Są również najtańsze spośród wszystkich typów apteczek. Ich ceny w sklepach pożarowych i pierwszej pomocy zaczynają się już od 10 zł.

Apteczki przemysłowe i metalowe ścienne – czym się kierować przy wyborze

Ten rodzaj apteczek jest używany najczęściej w firmach, magazynach czy na halach produkcyjnych. Dzięki metalowej obudowie apteczka jest w dużym stopniu chroniona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo dzięki zamykaniu apteczki na kluczyk, unikniemy sytuacji braku apteczki. Ceny apteczek ściennych są wyższe od innych typów apteczek pierwszej pomocy, z uwagi na wykorzystanie metalu, na ich korzyść przemawia uniwersalność. W obudowę apteczki przesyłowej możemy schować kilka wkładów, a kiedy już ulegnie on zużyciu w łatwy sposób możemy podmienić go na nowy.

Apteczki domowe – jaką wybrać do naszego domu?

W apteczkach domowych dostępne jest różne wyposażenie. Oferowane są zarówno apteczki domowe ścienne jak i podręczne w miękkiej obudowie. By wybrać odpowiednio apteczkę domową zwróćmy uwagę na jej wyposażenie. Dopasujmy je do naszych potrzeb. Jeśli posiadamy duży dom piętrowy, dobrą praktyką jest zakup kilku apteczek i rozmieszczenie ich na różnych piętrach domu. W ten sposób unikniemy sytuacji wydłużonego czasu udzielania pierwszej pomocy. Ceny apteczek domowych zaczynają się od 30 złotych.

Apteczki turystyczne czym się charakteryzują

Apteczka turystyczna wybierana jest przez wszystkie osoby, które są aktywnie fizycznie. Doskonale sprawdza się w podróżach w pieszych wędrówkach np. w górach. Jej wyposażenie możemy sprawdzić w szczegółach konkretnego produktu. Dostępna jest w różnych rozmiarach. Warto zwrócić uwagę również na apteczki turystyczne w formie plecaka oraz apteczki turystyczne w formie torby zawieszanej na ramieniu. Przyjmuje się, że w grupie 10 osobowej minimum jedna osoba powinna posiadać apteczkę podczas pieszych wędrówek.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.