Jaki grzejnik elektryczny kupić?

Mały grzejnnik elektryczny w domu

Zbliża się sezon grzewczy i zastanawiasz się, jaki grzejnik elektryczny kupić? Sprawdź, na co należy zwracać uwagę, wybierając energooszczędne grzejniki!

Grzejniki elektryczne to doskonałe rozwiązanie dla każdego. Nawet dla osób posiadających centralne ogrzewanie. W przypadku awarii centralnego ogrzewania zimową porą możemy uratować się… grzejnikiem elektrycznym! Dlatego nie zwlekaj i już teraz znajdź najlepsze urządzenie dla siebie i reszty domowników. W niniejszym artykule przedstawimy kilka czynników, na które warto zwracać uwagę, wybierając optymalny grzejnik elektryczny.

Jakie grzejniki elektryczne znajdziesz na rynku?

Aktualnie na rynku znajdziesz grzejniki elektryczne w różnych wariantach. Do popularnych zalicza się tak zwane termowentylatory – znane również pod potoczą nazwą farelka, grzejniki olejowe, promienniki oraz konwektory. Te pierwsze – termowentylatory – działają podobnie jak konwektory. Zasysane powietrze ogrzewa się w środku, a następnie z powrotem trafia do pomieszczenia. Od konwektorów różnią się jednak tym, że w termowentylatorach stosuje się wentylator, który przyspiesza przepływ przez grzałkę zasysanego powietrza. Zaletą farelek jest wentylator, dzięki któremu strumień ciepła możemy skierować bezpośrednio na nas i tym samym szybciej się ogrzać. W takiej sytuacji nie musimy czekać, aż w całym pokoju się nagrzeje. Dla niektórych ten wentylator może być także wadą ze względu na głośną pracę. Mimo tego termowentylatory cieszą się sporą popularnością. Do minusów farelek zalicza się także fakt, że pobierają sporo prądu i szybko się wychładzają po wyłączeniu.

Grzejniki olejowe to urządzenia, które kształtem mogą nieco przypominać standardowy kaloryfer. Jako źródło ciepła stosuje się w nich odpowiedni olej, który ogrzewa się w sposób elektryczny. Olejowe grzejniki ogrzewają pomieszczenie za pomocą tak zwanej radiacji. Zaletą grzejników tego rodzaju jest to, że po nagrzaniu się do danej temperatury, termostat, w który są wyposażone, odcina dopływ prądu. Mimo tego urządzenie w dalszym ciągu działa, a sam radiator ogrzewa nam pokój jeszcze przez bardzo długi czas.
Jeśli szukasz sprawdzonych i wydajnych grzejników elektrycznych, sprawdź ofertę na stronie https://www.neonet.pl/sprzet-grzejny/termowentylatory.html już teraz!

Energooszczędne grzejniki – na co zwracać uwagę?

Kupując grzejnik elektryczny, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na parametry interesujących nas urządzeń. Najważniejsza jest przede wszystkim moc. Specjaliści uważają, że aby ogrzać 1 metr kwadratowy, potrzebujemy jedynie 100 W mocy. Oczywiście im większa moc, tym lepiej, ale wiąże się to także ze wzrostem poboru prądu i tym samym większymi rachunkami za prąd.

Następnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę, kupując grzejnik elektryczny, jest termostat oraz obsługa urządzenia. Warto decydować się na produkty, które umożliwiają nam samodzielną regulację temperatury lub wybór odpowiednich poziomów mocy. Najtańsze grzejniki elektryczne zwykle nie posiadają dodatkowych funkcji i z reguły grzeją przez cały czas z taką samą mocą i temperaturą.

Czym są grzejniki konwektorowe?

Na rynku znajdziesz między innymi wspomniane grzejniki konwektorowe. To urządzenia, w których zimne powietrze zasysa radiator konwektora i to w nim właśnie powietrze to jest ogrzewane, a następnie „wypychane” na powrót do danego pomieszczenia. Standardowe grzejniki konwektorowe nie są jednak pozbawione wad. Wielu klientów uważa, że grzejniki tego rodzaju ogrzewają pomieszczenie nierównomiernie, a całe ogrzane powietrze szybko unosi się w górę. Dodatkowym minusem grzejników konwektorowych jest również fakt, że przy odcięciu zasilania, równie błyskawicznie tracą temperaturę i przestają ogrzewać pomieszczenie. A zatem charakteryzują się stosunkowo niską bezwładnością.

Grzejniki konwektorowe sprawdzą się do szybkiego nagrzania niewielkiego pomieszczenia. W przypadku większego pokoju – np. o powierzchni 25 metrów kwadratowych – urządzenie konwektorowe nie będzie najlepszą opcją. Warto w takiej sytuacji wybrać inne rozwiązanie.

Czarny piątek – sposób na tańszy grzejnik elektryczny

Grzejniki elektryczne dają przyjemne ciepło, a dostępna regulacja temperatury pozwala uzyskać idealne warunki. Czasami jednak klienci skarżą się na wysokie ceny, z jakimi wiąże się taki system grzewczy. Na szczęście można przełożyć zakupy na zbliżający się czarny piątek, aby zaoszczędzić. Dzięki temu będziesz mógł zyskać większą moc grzejnika w takiej samej cenie lub kupić model, który ma dodatkowe funkcje (przykładem może być wyłącznik czasowy). Więcej informacji znajdziesz na stronie https://www.neonet.pl/blog/czarny-piatek.html. Każdy, kto chce móc w dowolnym momencie uzyskać ciepłe powietrze i zapewnić sobie odpowiednią temperaturę zarówno w większych, jak i mniejszych pomieszczeniach, powinien rozważyć taki zakup. Nigdy tak naprawdę nie da się przewidzieć, kiedy trzeba będzie dogrzać w pomieszczeniu.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.