Kalendarz prac ogrodowych

Kobieta pracuje w ogrodzie

Posiadanie własnego ogrodu to wiele przyjemności. Pozwala na spędzanie czasu w otoczeniu zieleni, a także relaks i dotlenienie się. Jednak ogród to także sporo obowiązków. Czasami początkujących osobom, które zakładają swój ogród, trudno się połapać, co i kiedy powinno zostać wykonane. W takiej sytuacji bardzo pomocny jest kalendarz prac ogrodowych. Jeśli chcesz cieszyć się relaksem w ogrodzie kalendarz prac ogrodniczych będzie Twoim sprzymierzeńcem. Potrzebne Ci będą do tego niezbędna narzędzia, a także podstawowa znajomość zakresu koniecznych prac i terminów ich wykonania. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. Dzięki temu pielęgnacja roślin i pielęgnacja trawnika nie będą miały przed Tobą tajemnic.

Kalendarz prac ogrodowych – co to jest?

Kalendarz prac ogrodowych określa kiedy i jakie prace należy wykonać w ogrodzie. Tego rodzaju planer jest bardzo przydatny nie tylko dla początkujących ogrodników, ale też tych bardziej doświadczonych. Do prac w ogrodzie należy się odpowiednio przygotować. Przede wszystkim zapoznać się z terminami w kalendarzu i dobrze zaplanować prace. Niezbędne jest także zakupienie odpowiedniego sprzętu. Zimą, kiedy ogród śpi, przyda się przede wszystkim łopata do śniegu. Właściwe prace ogrodowe zaczynają się wiosną. Jeśli chodzi o dbanie o ogród, zazwyczaj nie wystarczy tylko regularnie kosić trawy. Jeśli chcesz cieszyć się bujną zielenią, konieczne jest podejmowanie pewnych prac, takich jak choćby sadzenie drzew, krzewów i kwiatów, założenie nowego trawnika. Możesz też polegać na renowacji trawnika, przydadzą się do tego takie narzędzia jak motyczka i kultywator. To jest coś, co warto wykonać na początku, planując swój ogród. Później należy dbać o rośliny. Podcinanie gałęzi drzew, przekwitłe kwiaty, które trzeba usunąć, usuwanie obumarłych części roślin z powierzchni trawnika, dbanie o pędy roślin, a także pamiętanie o podlewaniu trawnika – to tylko niektóre z niezbędnych czynności. W kompletowaniu wyposażenia przydatny będzie z pewnością sklep ogrodniczy online.

Kalendarz pracy ogrodowych – co i kiedy?

Zastanawiasz się, kiedy wykonywać prace ogrodowe? W drugiej połowie czerwca powinno się już przystąpić do strzyżenia żywopłotów liściastych i iglastych. W drugiej połowie sierpnia sadzimy drzewa i krzewy iglaste oraz zimozielone krzewy liściaste. Pod koniec miesiąca należy po raz ostatni przystrzyc krzewy i drzewa, dzięki temu przygotować je do zimy. Należy też pamiętać o tym, żeby przyciąć pędy roślin. Częstotliwość koszenia należy dostosować do rodzaju trawnika. Niskie koszenie zmniejsza witalność i trwałość trawy oraz obniża jej odporność na odwodnienie Z powierzchni trawnika wygrabmy patyki, liście oraz trawę, która jest sucha. Może to powodować gnicie trawy. Pracując w ogrodzie pamiętajmy o regularności. Jeśli chcesz założyć nowy trawnik, niezbędne będą nasiona traw.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.