Lustro jak w garderobie gwiazd

Nowoczesna garderoba

W łazience, w sypialni, w przedpokoju, w salonie… Nie ma miejsca, gdzie nie pasowałoby lustro! Jest nieraz głównym elementem dekoracyjnym, który pełni funkcję użytkową.

Zastanówmy się, w jaki sposób możemy zaaranżować lustro w różnych wnętrzach, aby podkreślić ich piękno.

Lustro w łazience

Lustro w łazience pełni rolę kluczową. To chyba jedyne miejsce, które definiuje całe pomieszczenie. Popularnym rozwiązaniem, które wygląda bardzo efektownie jest wmontowanie lustrzanej tafli w ścianę. Wybór może być olbrzymi: albo na całą ścianę do sufitu, albo tylko część okalona ozdobną mozaiką, lu zamontowanie więcej niż jednego lustra, aby optycznie powiększyć łazienkę. Do łask powracją lustra z ramką, nadające powiew klimatu retro. Jakie lustro do Twojej łazienki? Jeśli jest naprawdę niewielka, możesz zamontować lustro z szafką dla zaoszczędzenia przestrzeni. Możesz pokusić się o wielkie lustro na całą powierzchnię ściany, jeśli jest większa.

Lustro w sypialni

Przesądy mówią o tym, że lustro w sypialni nie powinno znaleźć miejsca. Jednak jesteśmy na tyle nowocześni, że zapominamy o tym, a lustro zdobi nasze toaletki oraz miejsca nad łóżkami. Lustro, jako że łapie dużo światła oraz odbija naszą przestrzeń należy zamontować nad miejscem, gdzie panuje ład, lub widać okno z pięknym krajobrazem.

W sypialni możemy wybierać w różne rodzaje luster: stojące, wiszące, lub wmontowane w szafy. Niektórzy decydują się na zamontowanie całej ściany z lustra, jeśli pomieszczenie jest niewielkie.

Garderoba

To osobne pomieszczenie najczęściej jest królestwem kobiet. Jako że półki w garderobie zajmują całą powierzchnię, decydujemy się na lustro na wymiar, aby nie zaburzyć proporcji wnętrza. Zwykle jest to wysokie lustro, dobrze doświetlone, obejmujące całą sylwetkę – inaczej nie miałoby to sensu.

Lustro w przedpokoju i salonie

O ile lustro w przedpokoju nadal jest elementem użytecznym, to w salonie lub jadalni ma zadanie dekoracyjne. W ciemnych salonach, gdzie dociera niewiele światła pełni rolę rozjaśniacza – w tym celu umieszcza się je naprzeciwko okien.

Written by 

One thought on “Lustro jak w garderobie gwiazd

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.