Sprzęt do wakeboardingu

wakeboarding na morzu

Nadal na mało znany wakeboarding w Polsce decydują się na niego ososby lubiące dreszczyk emocji. Polega na pływaniu na desce po powierzchni i jednoczesnym trzymaniu się liny ciągnącej przez łódź i motorówkę.

Deska do wakeboardingu

To podstawowe narzędzie, jeśli w ogóle chcemy spróbować tego fascynującego sportu. Powinna być solidna i bezpieczna, dopasowana do umiejętności: początkujący powinien zaopatrzyć się w model podstawowy od sprawdzonego producenta. Deska do wakeboardingu jest zbudowana w sposób opływowy, posiada płaski spód i pojedyncze finy umieszczone z tyłu deski, dzięki temu deska może szybko wystartować, łatwo zakręcać oraz wykonywać podstawowe obroty.

Dla doświadczonych polecamy deskę z wyraźnie zaznaczonymi tunelami, profilowanym spodem i z dwoma lub trzema finami na obu końcach deski. Brzegi z przodu i z tyłu deski są nieregularnie wyprofilowane. Rozbudowany spód z kilkoma zaznaczonymi kanałami powzala na precyzyjne poruszanie się po wodzie podczas pędu.

Wiązania do wakeboardingu

Wiązania do wakeboardingu to mocowania, na których opierają się stopy, więc wybierając odpowiednie należy postawić na komfort i bezpieczeństwo użytkowania bez względu na cenę. Wybierając droższe, ale stuprocentowo dopasowane i wygodne wiązania możemy liczyć na to, że posłużą nam więcej niż jeden sezon. Wybierając wiązania musimy przymierzyć więcej niż jeden lub dwa model.

Wiązania do wakeboardingu dzielimy na zamknięte i otwarte, a różnią się od siebie tym, że otwarte mają widoczne palce stóp. Otwarte mogą być mniej komfortowe, bo są podatne na przesuwanie, dlatego tu najważniejsze jest dopasowanie rozmiar kostki i stopy do wielkości wiązania. Choć w wiązaniach zamkniętych stopa nie ma prawa się poruszać, to zamknięcie powoduje większą sztywność, co też ma znaczenie w przypadku prezyzji.

Finy do wakeboardingu

Finy są potrzebne do mocowania na początku oraz na końcu deski, aby nadać jej stabilność oraz odpowiadają za to, jak użytkownik deski poprowadzi sprzęt to wodzie. Bez finów deska wyślizguje się spod stóp i ciężko obrać na niej kierunek.

Źródło:

https://www.zdrowy-styl-zycia.pl

Written by 

One thought on “Sprzęt do wakeboardingu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.