Rolety zewnętrzne – technologia i ponadczasowa ochrona

Duża, zamontowana roleta zewnętrzna

Artykuł partnera.

Każdy zapewne zgodzi się ze stwierdzeniem, że nasz dom lub mieszkanie powinno być miejscem, w którym czujemy się pewnie i bezpiecznie. W związku z powyższym, producenci rolet prześcigają się w tworzeniu modeli zewnętrznych oraz ich komponentów takich jak pancerz rolety, po to by zapewnić użytkownikom wysoki poziom izolacji akustycznej. Aby zwiększyć komfort przebywania w domu poza wzrokiem postronnych obserwatorów lub przechodniów, zarówno w mieszkaniach jak i w domach jednorodzinnych montuje się rolety zewnętrzne także do okien dachowych. O ich zastosowaniu warto pomyśleć już przy projekcie budynku, by zaoszczędzić sobie czasu i pieniędzy. Wejdźmy zatem do świata rolet, który jest niezwykle interesujący!

Charakteryzując rolety zewnętrzne należy podkreślić w nich to, że są rodzajem osłon okiennych, które poza ochroną wnętrz przed palącym słońcem, pełnią także inną rolę, która jest poza zasięgiem rolet wewnętrznych. Z uwagi na ich wszechstronne zastosowanie tak chętnie wybierane są nie tylko do domów i mieszkań ale też do budynków użyteczności publicznej oraz przedsiębiorstw.

Rolety antywłamaniowe i przeciwsłoneczne

Do tak ogromnej popularności rolet zewnętrznych przyczyniła się ich wielofunkcyjność łącząca ich skuteczną ochronę nie tylko przed słońcem ale też przed kradzieżami. Dzięki dodatkowemu wzmocnieniu i wbudowanym nowoczesnych systemach antywłamaniowych, potencjalny złodziej nie będzie w stanie ich sforsować. Ich długa żywotność w połączeniu z nowoczesną instalacją, a także możliwość wyboru ich kolorystyki dopasowanej do elewacji budynku stawia je na pierwszym miejscu, jeśli chodzi o praktyczne i estetyczne wyposażenie okien i drzwi.

Niezaprzeczalnym jest fakt, że rolety zewnętrzne charakteryzują się wysoką zdolnością do ochrony wnętrz przed działaniem słońca podczas upalnych dni. Ich skuteczność wynika ze specyficznego sposobu montażu – dzięki temu, że pancerz rolety znajduje się po zewnętrznej stronie okna, gwarantuje doskonałą izolację dla promieni słonecznych. Co więcej, powierzchnia rolet nie styka się bezpośrednio ze ścianą, pozwalając na utrzymanie w pomieszczeniach znaczniej niższej temperatury niż na zewnątrz. Jednak nie tylko latem dostrzegamy korzyści z posiadania rolet zewnętrznych. Także podczas chłodnej wiosny i jesieni oraz zimą rolety zewnętrzne skutecznie zapobiegają utracie ciepła. A wszystko dzięki poduszce powietrznej tworzącej się pomiędzy pancerzem rolety a szybą, która stanowi dodatkową warstwę izolującą. Zastosowanie rolet zewnętrznych wpływa zatem na minimalizowanie strat energii prowadząc do wymiernych oszczędności.

Dlaczego poleca się zmontowanie rolet zewnętrznych?

Wiemy już, że rolety zewnętrzne doskonale chronią wnętrza przed nadmiernym nagrzewaniem oraz to, że ich sforsowanie jest prawie niemożliwe. Jako izolacja termiczna doskonale sprawdzają się o każdej porze roku. Co wpływa na to, że zapewniają całkowite zaciemnienie gwarantując pomieszczeniom komfortową temperaturę sprzyjającą wypoczynkowi?

Rolety zewnętrzne są produkowane z komponentów najwyższej klasy, które podnoszą ich żywotność. Wysoka jakość materiałów to sprawa priorytetowa, gdyż markizy zarówno w okresie letnim jak i zimowym są narażone na działanie wiatru, śniegu, słońca, gradu – dlatego ich profile są wykonane wysokogatunkowego aluminium. Powierzchnia pancerza rolety jest pokryta podwójną warstwą powłoki lakierniczej, charakteryzującej się podwyższoną odpornością na ścieranie. Zastosowanie pianki wypełniającej doskonale izoluje wnętrza akustycznie i termicznie.

Rolety podtynkowe – funkcjonalne i estetyczne

Rolety zewnętrze dla każdego budynku produkuje się w wielu wersjach kolorystycznych dzięki czemu możemy je z łatwością dopasować do koloru elewacji lub dachu. Niezwykle komfortowym rozwiązaniem jest ich produkcja, oparta o indywidualne wymiary zamawianej rolety. W ten sposób zyskujesz pewność, że rolety zewnętrzne będą całkowicie spójne z Twoim oknem.

W kwestii ich obsługi, użytkownik może nimi sterować na dwa dostępne sposoby. Właściwie już raczej odchodzi się od sterowania za pomocą ręcznych zwijaczy na rzecz technologicznej automatyki. Dzisiaj właściciele domów coraz częściej wybierają sterowanie zdalne, działające w oparciu o nowoczesne napędy. Dzięki bogatej i stale się rozwijającej ofercie automatyki rolet, każdy użytkownik tego rodzaju osłon zyskuje wysoki komfort użytkowania i skuteczną ochronę okna przed niepogodą, słońcem i włamaniem.

W kwestii napędów do rolet zewnętrznych należy podkreślić, że dzięki bogatej gamie silników elektrycznych każdy użytkownik może zaprogramować określony czas zamykania i otwierania. Korzystając z klimatyzacji i stosując rolety możemy znacząco obniżyć rachunki za energię elektryczną poprzez zdalne odcięcie promieni słonecznych. Warto wiedzieć, że silniki do rolet mogą być także sterowane drogą radiową w oparciu o systemy inteligentnego zarządzania domem. Wybierz model rolety zewnętrznej na https://dopasujrolety.pl/3-rolety-zewnetrzne i ciesz się swoją intymną i komfortową przestrzenią!

Written by 

One thought on “Rolety zewnętrzne – technologia i ponadczasowa ochrona

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.