Rolety wewnętrzne vs rolety zewnętrzne

Rolety zewnętrzne na oknach

Kiedy decydujemy się na montaż rolet w domu, z pewnością głównym celem jest ograniczenie wpadającego światła słonecznego, które może prowadzić do zbytniego nagrzewania się pomieszczenia, a także zapewnienie prywatności osobom przebywającym w nim. Spośród przesłon okiennych zdecydowanie większą popularnością cieszą się rolety wewnętrzne, co jest podyktowane łatwiejszym montażem, niższą ceną zakupu i powszechną dostępnością, a także bogatszym wyborem wzorów, kolorów i faktur materiałów.

Rolety wewnętrzne i ich fenomen popularności

Rolety wewnętrzne są najczęściej wybieraną przesłoną okienną, szczególnie w budynkach wielorodzinnych. Jest to związane przede wszystkim z łatwością montażu, który można wykonać samodzielnie bez konieczności wzywania fachowców. Najbardziej popularne wśród nich są bez wątpienia rolety wolnowiszące, których główna cecha to uniwersalność. Bez problemu komponują się z każdym otoczeniem, doskonale sprawdzają się zarówno w nowoczesnym wnętrzu, jak i tradycyjnym. Ich zaletą jest łatwość pielęgnacji, która na co dzień wymaga przecierania suchą ścierką, a w razie konieczności delikatnie zwilżoną. Dodatkowo, jest możliwość montażu tego typu rolet w tzw kasecie, która w sposób estetyczny zasłania cały jej mechanizm oraz zwijany materiał. Równie często wybierane są rolety dzień i noc, które dobrze odnajdują się w nowoczesnych wnętrzach, dzięki swej prostocie i minimalizmowi. Swym wyglądem nawiązują do żaluzji, są jednak od nich o wiele praktyczniejsze, gdyż tak łatwo nie zbierają kurzu, a w razie potrzeby można łatwo się go pozbyć. Naprzemienne ułożenie pasów zaciemniających oraz transparentnych daje duże możliwości precyzyjnej kontroli wpadającego światła. Wyjątkowo gustownym rozwiązaniem, doskonale sprawdzającym się w eleganckich wnętrzach, są rolety rzymskie. Stylistycznie nawiązują do klasycznych zasłon, dzięki tkaninie, która zwinięta pięknie układa się w kunsztowne fałdy. Nie ma wątpliwości, że rolety rzymskie nadają pomieszczeniu wyjątkowego charakteru i są wprost idealnym rozwiązaniem dla osób ceniących klasykę.

Rolety zewnętrzne – skuteczność i nowoczesny charakter

Rolety zewnętrzne zapewniają doskonałą izolację akustyczną i termiczną, co zdecydowanie wpływa na znaczące oszczędności w wydatkach domowych. Gwarantują przyjemną i komfortową temperaturę w pomieszczeniu w upalne dni, a dzięki możliwości dopasowania koloru do fasady budynku są jego świetną dekoracją. Dodatkowa zaleta to ochrona okna przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a także możliwość zastosowania inteligentnego sterowania, co podkreśla ich nowoczesny charakter. Rolety te doskonale się sprawdzają w budynkach jednorodzinnych, zapewniając jednocześnie zabezpieczenie przed włamaniami oraz aktami wandalizmu.

Wszystkie rolety zewnętrzne przyjęło się dzielić na naokienne oraz adaptacyjne lub elewacyjne.  Taki podział jest uwarunkowany sposobem montażu tych rolet.

Rolety zewnętrzne naokienne wymagają montażu już na wczesnym etapie budowy. Ich konstrukcja pozwala na ukrycie mechanizmu rolety w fasadzie budynku. W ten sposób ruchoma roleta staje się częścią konstrukcyjną całego budynku, co przesądza o nowoczesnym charakterze tego typu rolet.

Rolety zewnętrzne adaptacyjne lub elewacyjne można montować na dowolnym etapie budowy, nie wymagają bowiem wykonania specjalnego projektu budynku, uwzględniającego jej obecność. Skrzynka z mechanizmem rolety jest elementem widocznym, dostępnym w kilku wersjach kolorystycznych, dzięki czemu można dopasować ją kolorystycznie do fasady. Lamele mogą mieć różne grubości, kolory, wszystkie natomiast wykonane są z solidnego materiału, aluminium. Dobór odpowiedniej przesłony okiennej zapewni komfort przebywania w pomieszczeniu i zagwarantuje stylowe wykończenie okien.

Firma Solaro zapewnia fachową pomoc w wyborze odpowiednich produktów, wsparcie techniczne oraz serwis.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.