Basen rozporowy – przyjemność w praktycznym wydaniu

dzieci bawią sie w basenie rozporowym w ogrodzie

Basen ogrodowy to marzenie wielu osób. Jednak nie zawsze ze względu na infrastrukturę i koszty można sobie na taki luksus w tradycyjnym wydaniu pozwolić. Baseny ogrodowe rozporowe to idealne rozwiązanie w takich przypadkach.

Przyjemność ochłodzenia się w upalne dni we własnym basenie jest doceniana przez ludzi w każdym wieku. Przede wszystkim możliwość korzystania z własnego basenu to duża swoboda, komfort, prywatność, oszczędność pieniędzy i czasu (nie trzeba go tracić na długie niekiedy wyprawy, jak w przypadku korzystania z basenu publicznego). I choć nie każdy może sobie pozwolić na stacjonarny basen murowany w ogrodzie, to basen ogrodowy rozporowy dobrej jakości jest wyborem na niemalże każdą kieszeń.

Baseny rozporowe – czym są?

Baseny rozporowe to nic innego jak gumowe baseny ogrodowe, które plasują się pomiędzy tym, czym jest basen stelażowy a basen dmuchany. Zasada jego działania polega na tym, że podczas nalewania wody, ta napiera na ścianki basenu. W ten sposób basen nabiera kształtu. Łatwo poznać taki basen po tym, że na górze ścian ma charakterystyczny kołnierz. Taki dmuchany kołnierz dopasowuje wysokość ścianek do poziomu nalanej wody. Jest on też wygodnym oparciem pod głowę podczas chwil relaksu.

Basen ogrodowy rozporowy – zalety

Jeśli nie możemy pozwolić sobie na duży basen ogrodowy w postaci basenu stelażowego, warto wybrać basen rozporowy. Ale wielkość to niejedyna jego zaleta. Użytkownicy takich basenów doceniają ich bezpieczeństwo – nie mają żadnych metalowych części (jak baseny stelażowe). Poza tym zakup basenu ogrodowego rozporowego nie wymaga inwestycji w utwardzanie podłoża czy betonowanie go – takich zabiegów wymagają baseny stelażowe. Mały basen ogrodowy czy większy rozporowy musi być jedynie umieszczony na w miarę równej powierzchni, by woda się nie wylewała. Skoro już jesteśmy przy wielkości, to warto zaznaczyć, że tego typu baseny dostępne są w różnych rozmiarach. Można więc wybrać funkcjonalne modele dopasowane pod swoje potrzeby i warunki panujące w swoim ogrodzie. Basenów tego typu nie trzeba też pompować powietrzem. Wystarczy ustawić basen i napełnić go wodą. Co istotne, basen taki łatwo jest przechowywać po zakończonym sezonie – nie zajmuje on wiele miejsca. Basen okrągły tego typu to oszczędność przestrzeni. Cenne jest także to, że łatwo jest go przetransportować i ustawić w każdym nadającym się do tego miejscu. Co ważne, basen rozporowy w razie jego przebicia bardzo łatwo jest naprawić. Do zalet bez wątpienia należy też bardzo atrakcyjna cena.

Basen rozporowy – szeroka oferta

Jak już wcześniej wspomniano, baseny rozporowe to bardzo szeroka oferta. Zarówno jeśli chodzi o rozmiary, jak i kolory. W tym drugim przypadku ciekawą ofertą są baseny dla dzieci w bajkowe wzory. Większe baseny dziecięce tego typu mogą posłużyć jako swego rodzaju wodne place zabaw – istnieje możliwość dokupienia do basenu różnych akcesoriów, np. drabinki. 

Baseny rozporowe to opłacalna inwestycja pod wieloma względami. Poza tym chłód wody w gorące dni i obcowanie z przyrodą w niespiesznym tempie to rzeczy bezcenne. Dodatkowe akcesoria basenowe w łatwy sposób pozwolą utrzymać nam w nim czystość, więc obsługa basenu nie będzie pochłaniała naszego cennego czasu.

Written by 

One thought on “Basen rozporowy – przyjemność w praktycznym wydaniu

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.