Jak udekorować grób sztucznymi kwiatami?

Sztuczne kwiaty

Za nami 1 listopad – Dzień Wszystkich świętych. Na pewno odwiedzając groby bliskich zauważyłeś liczne dekoracje, wieńce i stroiki. Większość z nich była przepięknie wykonana i na swój sposób uzupełniała panujący w tym dniu klimat zadumy i refleksji.

Warto jednak pamiętać o całorocznym, nie tylko okazjonalnym, dekorowaniu i porządkowaniu grobów bliskich zmarłych.

Sztuczne kwiaty jak żywe

Chłodne jesienne, czy mroźne zimowe dni, bardzo często uniemożliwiają postawienie na nagrobkach żywych stroików i bukietów. Jednak nie należy się tym przejmować, a zamiast naturalnych roślin użyć tych sztucznych. Praktycznie każda hurtownia dekoracji kwiatowych, posiada w swym asortymencie piękne kompozycje wykonane ze sztucznych kwiatów, które wręcz perfekcyjnie imitują te naturalne i idealnie sprawdzają się jako ozdoba grobów naszych bliskich.

Dekoracje nagrobków

Cmentarz jest bardzo dobrym miejscem dla kwiatów sztucznych, których nie trzeba podlewać i stale pielęgnować. Poza tym sztuczne roślinki nie więdną i bardzo długo należycie się prezentują. Dziś właściwie  w każdej stacjonarnej hurtowni dekoracji kwiatowych, a nawet i w hurtowni online, kwiaty sztuczne dostaniemy w wielu wariantach i rodzajach, wykonane z najwyższej jakości tkanin i materiałów kwiaty, które sprawiają, że czasem trudno rozpoznać, z jakim typem rośliny mamy do czynienia.

Dekorując groby, zawsze należy pamiętać, że wszelkie ładne ozdoby mogą stać się kuszącym łupem dla złodziei, dlatego warto mieć na względzie jakieś dodatkowe umocowanie naszej nagrobkowej kompozycji.

A może tradycyjne chryzantemy?

Złocienie z rodziny astrowatych, nazywane przez wszystkich chryzantemami, kojarzą się głównie z dniem 1 listopada. Jest to trochę krzywdzące dla tego kwiatu, z tego względu, iż prezentuje się on cudownie i może zostać wykorzystany jako element dekoracyjny o każdej porze roku. Istnieje wiele odmian chryzantem – są wielkokwiatowe i te z drobnym kwiatostanem. Wszystkie mają rozmaite kolory – od białych, poprzez różowe, żółte, miedziano-pomarańczowe do intensywnie czerwonych.  Dostępne na rynku sztuczne chryzantemy:

  • są niedrogie;
  • niezwykle trwałe;
  • wyglądają jak ich żywe odpowiedniki.

Stroiki

Ze sztucznych kwiatów zrobić można także stroiki. Mnogość kombinacji jest ogromna, a do kwiatowych kompozycji warto dodać sztuczne liście, ozdobne trawy, szyszki lub gałązki iglaste. Wszystko to pozwoli nam stworzyć zgrabną całość, która bardzo ładnie prezentować się będzie na grobach. Najczęściej do wykonania takiego stroiku wykorzystywane są sztuczne storczyki, wrzosy, chryzantemy oraz róże.

Kwiaty sztuczne należy oczywiście od czasu do czasu odświeżyć – przeczyścić albo umyć. Pozwoli to jeszcze dłużej cieszyć oko świeżością i pięknym wyglądem.

 

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.