Artykuł sponsorowany.
Budowa domu, nawet niewielkiego, to angażujący proces, który może wymagać wiedzy i doświadczenia. Inwestorzy nie zawsze je posiadają, przez co mogą nie być zdolni do samodzielnego prowadzenia budowy bez narażania się na błędy, opóźnienia i dodatkowe koszty. W takim przypadku idealnym rozwiązaniem jest wybór systemu zleconego, przy którym za wszystkie etapy prac odpowiada jeden generalny wykonawca. Główne zalety tego systemu to szybkie ukończenie budowy i niewymagane zaangażowanie inwestora.
W jaki sposób prowadzi się budowę domu?
Budowę domu można prowadzić na dwa sposoby, mianowicie systemem gospodarczym lub zleconym. System gospodarczy wymaga czasu inwestora, który powinien samodzielnie zdobyć niezbędne materiały budowlane, zatrudnić właściwych fachowców i wykonawców, nadzorować postępy prac i pilnować ich harmonogramu.
System gospodarczy wybierany jest głównie przez inwestorów, dla których duże znaczenie mają jak największe oszczędności. Dla zmniejszenia kosztów wielu z nich decyduje się na samodzielne wykonanie niektórych prac. Co ważne, wymaga to jednak pewnej wiedzy i umiejętności. Nieumiejętne wykonanie, tak jak i nadzorowanie prac wykonawców, może prowadzić do błędów, za którymi często kryją się dodatkowe koszty.
Budowa domu systemem zleconym polega na zawarciu umowy z generalnym wykonawcą, który przejmuje na siebie odpowiedzialność za wszystkie etapy prac. Ten tryb nie wymaga zaangażowania inwestora, a nad postępem prac czuwają fachowcy, dzięki czemu jego wiedza również nie jest niezbędna.
Zwykle system zlecony uważany jest za droższy od gospodarczego, jednak wyższa cena przekłada się na wygodę i możliwość skorzystania z doświadczenia specjalistów. Koszty budowy domu można oszacować w internetowym kalkulatorze pod adresem https://new-house.com.pl/kalkulator-budowy-domu. W rzeczywistości nie zawsze są one dużo wyższe, zwłaszcza gry brak doświadczenia inwestora mógłby prowadzić go do popełniania kosztownych błędów w systemie gospodarczym.
Kompleksowa budowa domu systemem zleconym
Umowa zawierana z firmą będącą wykonawcą generalnym może różnić się zakresem prac i świadczonego inwestorowi wsparcia. Chociaż system ten uchodzi za nieco droższy, w rzeczywistości różnice ponoszonych kosztów mogą różnić się bardzo nieznacznie, zwłaszcza gdy budowy systemem gospodarczym podejmuje się niedoświadczony inwestor.
Kompleksowa budowa domu w firmie New-House obejmuje dosłownie kompleksowe wsparcie inwestora na każdym etapie budowy, od pustej działki budowlanej, do gotowego, odebranego przez inspektora budowlanego i całkowicie wykończonego domu jednorodzinnego. Wsparcie może także obejmować wszelkie wstępne etapy budowy jak wybór projektu z bazy gotowych pod adresem https://new-house.com.pl/projekty-domow?clean=yes lub złożenie indywidualnego zamówienia w biurze projektowym. New-House pomaga także w wyborze odpowiedniej działki, a nawet pozyskaniu finansowania budowy.
Kompleksowa budowa domu we współpracy z jedną doświadczoną firmą pełną fachowców to rozwiązanie wygodne, doceniane przede wszystkim przez inwestorów nieposiadających wiedzy budowlanej oraz pochłoniętych własnymi obowiązkami, które sprawiają, że nie mają czasu na zaangażowanie się w proces budowy.