Wieszaki na ubranie – jakie wybrać?

Istnieją rózne rodzaje wieszaków dostosowane do różnych typów ubrań

Mało kto wie, że każdy rodzaj ubrania ma przeznaczone dla siebie wieszaki na ubrania. Zadaniem ich jest dbanie o naszą odzież i ich odpowiednie przechowywanie. Ten element szafy może również ją ozdobić i sprawić, że ubrania będą prezentowały się korzystnie i będzie w niej porządek. Na rynku mamy dostępnych wiele modeli wieszaków o różnych kształtach, cenach i oczywiście jakości.

Wybierając takie, które są solidne, nie będziemy musieli wymieniać ich co sezon, ponieważ przetrwają wiele wyciągnięć z szafy, a nawet sytuację, kiedy wisi na nim kilka rzeczy. Nieodpowiedni wieszak może szybko się odkształcić i utrudniać nam korzystanie z szafy lub spowodować jej uszkodzenie. Kompletując garderobę lub robiąc porządki w szafie, warto dowiedzieć się, jaki mamy wybór, jeśli chodzi o wieszaki na ubrania.

Jakie są rodzaje wieszaków na ubrania?

Wybierając wieszaki do swojego domu, możemy zapoznać się z ich przeznaczeniem, gdyż są one dopasowane do różnego typu odzieży. Ze względu na konstrukcję, wielkość i sposób montażu można wyróżnić cztery typy wieszaków. Są to:

  • Wieszak prosty – o wąskich ramionach. Przeznaczony do koszul bluzek. Możemy kupić taki z wypustkami, wtedy jest możliwość przechowywania na nim bluzek na ramiączkach.
  • Wieszak szeroki- o szerokich ramionach, wzmocniony poprzeczką. Przeznaczony do kurtek i marynarek. Bardziej wytrzymały, nie odkształca ubrań.
  • Wieszak z materiału – o różnych grubościach. Sprawdza się w przechowywaniu sukienek i delikatnych rzeczy. Materiał zabezpiecza przed zsuwaniem się ubrań.
  • Wieszak z klamrą – posiada klamry, żabki, które trzymają ubranie. Stosowany do przechowywania spodni i spódnic.
  • Wieszak na paski – używany także do apaszek, chust, i krawatów. Montuje się go na bocznej części szafy lub wiesza na drążku.
  • Wieszak na ubrania dziecięce – przystosowany do przechowywania ubrań dla dzieci.

Z jakiego materiału wieszaki na ubrania?

Tworzywa, które wykorzystuje się do produkcji wieszaków, powinny być wytrzymałe i odporne na zniszczenia. Na rynku znajdziemy takie wykonane z plastiku, które są najczęściej stosowane do wieszaków prostych. Kolejnym materiałem jest drewno- takie wieszaki będą trudne do zniszczenia i bardziej stabilne. Wieszaki z materiału zwykle wykonane są z metalu, a ich powierzchnia i grubość różni się w zależności od przeznaczenia. Możemy również zaopatrzyć się w wieszaki stojące lub takie z kółkami, na których można wieszać większą liczbę ubrań.

Korzystanie z akcesoriów do szafy, jakimi są wieszaki na ubrania, pozwoli nam uniknąć prasowania ubrań. W wielu przypadkach wystarczy, że po praniu powiesimy na nich jeszcze mokre ubrania, a wyschną one w taki sposób, że nie będzie widać zagnieceń. Sposób ten jest szczególnie polecany do koszul i sukienek, których prasowanie jest uciążliwe. Odpowiednie przechowywanie ubrań to również oszczędność czasu i pieniędzy, ponieważ nie będą one ulegały zagnieceniom i nie będą się niszczyły, a my otwierając szafę, szybko znajdziemy pasujący na dzisiaj element garderoby.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.