Handel nieruchomościami, jak zacząć na tym rynku odnosić sukcesy

Handel nieruchomościami

Biznes nieruchomości wydaje się opłacalny, jednak zaczynając z niewielkim kapitałem nie zdziałamy na nim zbyt wiele. Dlatego kilka porad dla tych, którzy bardzo by chcieli, ale mają ograniczone fundusze.

Sprzedaż czy wynajem

Branża mieszkaniowa daje nam do wyboru kilka możliwości zarobku. Możemy kupić okazyjnie mieszkanie aby je potem drożej sprzedać, ale możemy po odświeżeniu wynająć i otrzymywać dodatkową gotówkę co miesiąc.

Mieszkanie pod wynajem

Inwestycja w mieszkanie pod wynajem może być całkiem dobrym źródłem dochodu. Jeśli tylko mamy kapitał możemy go w ten sposób zainwestować. Wchodzenie w kredyt na mieszkanie warto dobrze przekalkulować, czy nam się taka inwestycja opłaca.

Drugą, ważną sprawą jest miasto, w którym chcemy inwestować. Większe aglomeracje jak Kraków, Warszawa charakteryzują się większymi cenami za mieszkanie, ale też o wiele łatwiej znaleźć tam najemców.

Jak znaleźć okazje oraz klientów

Bardzo dobrze skutkuje ogłoszenie w lokalnej gazecie, szukanie ofert na portalach społecznościowych oraz sprzedażowych. O swojej ofercie zawsze możemy reklamować korzystając z tych samych portali, a także za pomocą plakatów czy billboardów, które zamówimy w agencji BTL.

Prowadząc pośrednictwo musimy korzystać z usług wielu innych firm. Zajmujących się pozycjonowaniem, a w niektórych przypadkach także dekorowaniem czy remontem wnętrz.

Zawsze można zarobić na marżach

Pośrednictwo nieruchomości też ma swoje plusy i minusy. Zaufanie do pośrednika nieruchomości w naszym kraju jest nadal niewysokie. Dlatego jeśli mamy chęć zająć się tym biznesem na poważnie, lepiej zacząć działać w większym mieście, jak Warszawa, Kraków, Poznań. Tam sytuacja oraz nastawienie konsumenta bardziej sprzyja rozwojowi tego zawodu.

Doradztwo

W Stanach Zjednoczonych czy Wielkiej Brytanii doradca to popularny zawód. Sprzedający mogą polegać na takiej osobie, że znajdzie im jak najbardziej korzystną ofertę. W tym wypadku marża dla doradcy zależy od ceny jaką się udało uzyskać za nieruchomość. U nas w pewnym sensie tę rolę pełnią biura nieruchomości.

Planując inwestycję, która ma większą stopę zwrotu niż zwykła lokata oszczędnościowa w banku, powinniśmy pochylić się właśnie nad nieruchomościami. Zresztą nie tylko takimi pod klienta prywatnego, równie dobrze możemy wynajmować grunt dla przedsiębiorstw czy budynki dla firm. Jednak ten rodzaj inwestycji wymaga znajomości rynku, oraz większych nakładów pieniężnych.

Written by 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.