Najlepsze programy telewizyjne o wnętrzach i remontach

oglądanie telewizji

Nowoczesny styl zmusza do poszukiwania inspiracji. Chcemy mieć ładnie zbudowane domy w modnym trendzie, z widocznym luksusem. Pragniemy też odnowionych innowacyjnie starych domów. To samo dotyczy mieszkań. Potrzebni są nam projektanci i ekipa budowlano-remontowa, która będzie w stanie zaspokoić nasze gusta. Oglądamy wiele programów telewizyjnych o wnętrzach i remontach. W programach tych pokazywane są zniszczone domy i mieszkania, które przechodzą metamorfozę. Otrzymują nowy piękny wygląd. Takich cudów mogą dokonać wszyscy specjaliści, trudniący się projektami nieruchomości, planowaniem budowy, nadzorem oraz budowlanką i wykończeniem wnętrz.

Programy o remontach i budowlach, które inspirują

Oglądając odcinki seriali budowlanych, rośnie nam apetyt na własne idealne kąty mieszkalne. Programów takich jest wiele w telewizji oraz na platformach internetowych. Wśród ogromnej ilości filmów w tej dziedzinie, znajdziemy polskie odcinki oraz zagraniczne. Z polskich programów o remontach najpopularniejsze to:

 • Dorota Was Urządzi;
 • Nasz nowy dom;
 • Zgłoś remont;
 • Dom marzeń.

Z zagranicznych seriali o remontach można obejrzeć:

 • Pogotowie remontowe: wielka przebudowa;
 • Dom nie do poznania;
 • Dom od nowa;
 • Kapitalna przebudowa;
 • Fixer Upper;
 • Zaskakujące wnętrza;
 • Remont w stylu Vegas.

Dlaczego programy o remontach są tak bardzo wciągające?

Przyglądanie się, jak z rudery, chylącej się ku zawaleniu, wyrasta nowoczesne lokum, fantastycznie piękne i funkcjonalne, jest bardzo ekscytujące. Zwłaszcza, iż ekipa remontowo-budowlana ma określony czas na wykonanie zadania. Czas ten jest nieziemsko krótki. Zachodzimy w głowę, jak to się tym ludziom udało? Na to pytanie mogą odpowiedzieć ludzie z ekipy remontowej.

Oni wiedzą najlepiej, czy tak się da. Niemniej, musimy wziąć pod uwagę, że fachowcy realizują zlecenie w programie, pracując w dzień i w nocy, pod koniec programu wszyscy są przemęczeni. To maraton, za który trzeba tych ludzi podziwiać. Jak każde show, musi wywoływać w nas adrenalinę, byśmy byli przykuci do fotela, oglądając odcinek za odcinkiem.

Nie każdy jednak program o remontach ma ograniczony czas na dokonanie przemiany nieruchomości. Odcinki powstają dłużej, ale efekt jest tak samo imponujący. Zwłaszcza, iż śledzimy wszelkie napotkane przez ekipę trudności, nieprzewidziane niespodzianek, jakie wyniknąć mogą podczas restaurowania budynku. Zdarzają się bowiem pewne mankamenty w budowli, które ujawniają się dopiero po „ruszeniu” ściany, czy dachu itp.

Dorota Was Urządzi

Program telewizyjny dorota was urządzi

Najbardziej rozpoznawany polski program o remontowaniu i metamorfozach pomieszczeń prowadzi sympatyczna dziennikarka i projektantka wnętrz, Dorota Szelągowska. Stworzyła cykl odcinków o wydobywaniu z wnętrz ich nowej tożsamości. Przerabiane są wszystkie pomieszczenia, przesuwane ściany, wnoszone są inne meble lub odrestaurowane stare (pochodzące z tego samego mieszkania lub domu).

Dorota ma mnóstwo pomysłów na to, aby wyremontowane mieszkanie zapierało dech w piersiach. Kieruje i dopilnowuje prace remontowe oraz sama wybiera materiały, kolorystykę i dodatki, by nadać wnętrzom niepowtarzalny klimat. Zyskała wielką popularność dzięki swojej otwartości, a jej zmysł estetyczny podziwia każda z kobiet.

Nasz nowy dom

Program telewizyjny Nasz nowy dom

Ten program o remontach prowadzi Katarzyna Dowbor. Aby móc wziąć udział w edycji i skorzystać z pomocy fachowców przy wyremontowaniu mieszkania, trzeba wypełnić specjalny formularz i wysłać drogą meilową do programu. Gdy zgłaszający się, zostaną do programu zakwalifikowani, ich mieszkanie lub dom przejdzie metamorfozę, jak Kopciuszek z bajki dla dzieci. Ekipa remontowa musi zmieścić się z pracami w ciągu 5 dni.

Zgłoś remont

Program zgłoś remont

Polski serial nadawany na HGTV Home& Garden. Prowadzi go architekt Krzysztof Mirui. Mężczyzna z mnóstwem pomysłów i nietuzinkowych projektach wykończenia wnętrz dopilnowuje każdy szczegół i sam też przy odnawianiu nieruchomości pracuje. Osoby chcące skorzystać z jego pomocy i uczestniczyć w programie są przez Architekta sprawdzani pod względem ich potrzeb oraz dysponowanym budżetem. Po tych oględzinach Krzysztof rusza ze swoją ekipą do remontu.

Dom marzeń

Program TV dom marzeń

Produkcja TVN-u. Program o remontach był realizowany przez Urszulę Chincz i został wyemitowany w latach 2016- 2017. Kilkanaścioro uczestników wraz z wybranymi członkami rodzin brało udział w budowie i urządzaniu domu z marzeń. W tym czasie przenosili się na teren budowy. Tam mieszkali i powoli doprowadzali dom pod klucz. Widzowie decydowali, komu przyznać klucze do domu. Reality show na podobieństwo brytyjskiego Building the Dream.

Pozostałe telewizyjne programy o remontach

Pozostałe wymienione programy o remontach mają podobny wydźwięk jak polskie seriale o tej tematyce. W każdym programie jest zakręcona pozytywnie osoba prowadząca odcinki wraz z oddaną ekipą, zajmującą się całokształtem przemiany mieszkań i domów. Każdy program jest pełny napięcia i ekscytacji. Osoby zgłoszone do programu nie ukrywają podziwu oraz zaskoczenia odbierając unowocześnione i funkcjonalne swoje gniazdko.

Wśród tych programów jest jednak jeden, który różni się sposobem prowadzenia odcinków, ponieważ przedstawiani są tam właściciele nietuzinkowych domów, którzy sami dokonali przemiany swego lokalu i pochwalili się swoją ekscentrycznością. Nie korzystali z porad ani pomocy fachowców. Urządzili swoje mieszkania całkowicie po swojemu. Ten program o remontach nosi tytuł „Zaskakujące wnętrza”.

Autor tekstu:
Beata Goździk – copywriter,
lektorka audiobooków oraz
autorka książki dla młodzieży
i osób wciąż czujących się młodo
pt. „Bierz plecak i lecimy”.

Źródła:

 

 

Written by 

One thought on “Najlepsze programy telewizyjne o wnętrzach i remontach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.